עיצוב מואר ובהיר

מואר ובהיר בשילוב צבעוני וכהה

יש כזה דבר? 

הצפיפות התל אביבית "הכניסה" טרנד ארצי ותוסס, מגורים בדירה קטנה, קומפקטית עם טוויסט. כבר איך את המרחבים של 200 מ"ר לכולם והאמת שמעטים יכולים להרשות לעצמם. 

כיום, האתגר לעצב את הדירות ולהתאים אותם למרחבים הקטנים, משותף כמעט לכל מעצבי הפנים. 

האתגר הזה הפך למומחיות שלנו. אנחנו לא מדברים על מיטות מתקפלות לתוך ארון בשביל שיהיה לסבתא איפה לישון כשהיא באה לביקור, אלא על התאמה לזמן ואופן הבילוי של הדיירים בבית. 

כשהתיישבנו לשוחח לראשונה עם מיכל ואורי, הם אמרו לנו שהם חולמים על דירה שתהיה פרקטית לשני הבנים שלהם, עם קו נקי ובהיר. קצת עליהם, הורים לשני בנים קטנים וכלב שמתגוררים בדירת 85 מ"ר עם מרפסת קטנה ומלבנית של 15 מ"ר.   

השילוב של נקי ובהיר עם שני בנים קטנים היה שילוב מעניין ומצאנו דרך לאחד באופן אידיאלי בין שני העולמות. 

יצאנו לדרך ושמנו לנגד עיננו את השילוב שבין הבהיר שתואם לקו הנקי של מיכל לבין צבעים כהים שמתאים לפרקטיות של הבנים הקטנים (פחות רואים כתמים וכד').  

הסלון אובזר בספה אפורה כהה עם מסגרת מתכת בהירה ולצידה כורסה קלילה בהירה שתיתן אור ובהירות יותר למרחב. וחדר הילדים שולב באלמנטים צבעוניים עם פתרונות אכסון לצעצועים, משחקי קופסא ובובות. 

אופי החיים שלנו באופן כללי, הוא מאוד דינאמי ומהיר. 

אחר הצהריים הבית מקבל אופי של מגרש משחקים, בערב הוא כבר נארח לאורחים ומשפחה ובבוקר מתעורר ליום של גנים ובתי ספר. התפאורה משתנה ברגעים קטנים והתפקיד שלנו היה לוודא נוחות, משפחתיות ופרקטיות לצד חדשנות. 

טרנדים משתנים מיום ליום והמרחב בעיר הולך מצטמצם לעומת הצרכים שלנו שהולכים וגדלים. 

שנת 2019, היא שנה חדשה בה צריך להמציא שוב את הגלגל והנה 3 טיפים לקצת טוויסט עם פרקטיות בבית:

  • בא לכם להתכרבל? נהדר! תתאימו את ההתכרבלות לחלל הבית. 

כיצד? ספה על רגליים דקות ללא כריות גדולות תפתח את חלל הסלון משמעותית.  לכולנו כיף להתכרבל על ספת תלת מושבית עם כריות גדולות ונפוחות, אך זה משפיע מאוד על נראות החלל ומקטין אותו.

  • יש קטנטנים בבית? הימנעו מאבזור של יותר מידי פריטים קטנים באמצע חלל הבית. נכון, זה מוסיף ויפה אבל בסופו של דבר יוצר אי נוחות. תמיד יהיה זמן גם לזה בעתיד. את העציץ עם העלים הנשפכים, תשאירו בסלון של סבא וסבתא
  • פעם קראתי מחקר שמצא שאנו מחליטים אילו בגדים ללבוש בבוקר לפי מצב הרוח איתו התעוררנו. אותו מחקר גם דיבר על כך שרוב תהליך קבלת ההחלטות שלנו הוא בלתי רציונאלי, תשאלו את דן אריאלי.

גם בסלון, הצבעים הם אלו שישקפו את האופי ומצב הרוח שלכם. לנועזים שבניכם, שילבתם כבר איזו כרית צהובה על הספה הכהה? צבע תמיד ישקף את מה שאתם מקרינים החוצה. ירוק, לבן, צהוב, שחור, קרם, אפור- כל צבע הוא מזג אויר שונה. השתמשו בצבעים ניטראליים והוסיפו פריטים קטנים "נועזים" יותר. 

Call Now Button
WhatsApp chat